Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Pątnicy diecezji radomskiej drugi dzień na pielgrzymim szlaku

Pątnicy diecezji radomskiej są już drugi dzień na pielgrzymim szlaku na Jasną Górę. Dzisiaj wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. Grzegorz Zieliński, oficjał Sądu Kościelnego Diecezji Radomskiej. 

Pątnicy zmierzający do Częstochowy większość czasu poświęcają modlitwie oraz wysłuchują konferencji. W dniu wyjścia na pielgrzymi szlak, słowo wstępne i zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania skierował bp Marek Solarczyk. Wygłosił też pierwszą konferencję, w której tłumaczył jaką rolę w Kościele ma Maryja, którą zwiemy Matką Kościoła. Konferencji można posłuchać tutaj.

Drugiego dnia konferencję wygłosił ks. Grzegorz Zieliński, jeden z ojców duchownych pielgrzymki, oficjał sądu kościelnego Diecezji Radomskiej. Tematem dzisiejszej konferencji były słowa będące hasłem tegorocznej pielgrzymki „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Ks. Zieliński zaznaczał, że Kościół nie należy ani do papieża, ani do biskupów, księży, czy wiernych świeckich, ale tylko i wyłącznie do Boga.

– Przed nami jest bardzo ważne zadanie, żebyśmy walczyli i mieli świadomość tej podstawowej prawdy, że Kościół jest tylko Chrystusa… Jedynym problemem w Kościele powinno być zastanowienie się , co Ty Panie Jezu chcesz od nas w tych dzisiejszych czasach, w tym Kościele, żebyśmy wolę Twoją rozpoznali – mówił w konferencji ks. G. Zieliński

Całość konferencji tutaj.

Rozważania poszczególnych tajemnic różańcowych dla pielgrzymów duchowych.

 

 

Źródło i foto: facebook.com/pielgrzymkaradomska