Na czasie Radom i okolice Sport

Pedro Henrique opuści Radomiaka. Czy będzie to najdroższy transfer w historii klubu?

To już pewne – Pedro Henrique opuści Radomiaka. Czy transfer Brazylijczyka będzie historyczny? Wiele na to wskazuje!

Pedro Henrique związany z Radomiakiem Radom jest od 1 lipca 2023 roku. Do Radomia dotarł z portugalskiego SC Farense. 27-letni napastnik na początku kariery w Radomiaku dał się zapamiętać kibicom swoimi trafieniami w poprzeczki i słupki. Z czasem na boisku czuł się coraz lepiej, a to skutkowało tym, że zdobył dla Zielonych osiem bramek i cztery asysty.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się za sprawą artykułu opublikowanego na portalu fakt.pl. Z wpisu zamieszczonego na portalu mogliśmy się dowiedzieć, że Radomiak Radom chce sprzedać jednego z najlepszych zawodników po promocyjnej cenie — za pół miliona euro. Z takiej oferty miał skorzystać Raków Częstochowa.

Jak się później okazało, artykuł nie miał pokrycia z rzeczywistością. Faktem jest jednak to, że częstochowski klub pytał o radomskiego zawodnika i orientował się w kwestii jego ceny. Radomiak przekazał medalikom, że cena za naszego napastnika oscylować będzie w okolicach 1,2 mln euro.

Po otrzymaniu odpowiedzi temat znikł.

Radomiak potrzebuje płynności finansowej

Radomski Klub Sportowy przekonany jest o tym, że transfer Pedro Henrique zapisze się w historii klubu. Oferty napływające do klubu oscylują na razie na około milion euro – taki zastrzyk środków bardzo wsparł by Zielonych.

Przypomnijmy, że aktualna kadra Radomiaka Radom jest najdroższą od awansu do Ekstraklasy, a prezes Zielonych, Sławomir Stempniewski już jesienią wyliczał portalowi weszło.com, że klub ponosi dodatkowe koszty przez rozwój infrastruktury.

– Priorytet to pierwszy zespół, dalej jest budowa akademii i centrum treningowego na „Koniówce”. Trzecia sprawa to przystosowanie obiektu do europejskich warunków. To wszystko wkład własny. Zainwestowaliśmy we wnętrze tego stadionu. (…) Wiadomo, że to jest wydatek jednorazowy, bo co roku nie będziemy takich nakładów ponosić, ale w tym konkretnym sezonie musieliśmy to zrobić

mówił w rozmowie z portalem weszło.com prezes Radomiaka Radom, Sławomir Stępniewski.

W tym miejscu przypomnijmy o najdrożej sprzedanych piłkarzach Radomiaka:

  1. Karol Angielski – 650 tysięcy euro
  2. Maurides Roque Junior – 500 tysięcy euro
  3. Mateusz Grzybek – 250 tysięcy euro

Jak możemy zauważyć, kwota 1 miliona euro w dotychczasowych standardach może zrobić olbrzymią różnicę. Podkreślmy, że włodarze klubu liczą, na podbicie ceny do 1,5 miliona euro.

Gdzie może trafić 27-letni napastnik?

To pytanie pojawiło się zapewne w myślach wielu kibiców. Wiadomo, że poprawną odpowiedzią jest to, że Pedro Henrique trafi do klubu, który przedstawi najlepsze warunki zarówno dla Zielonych jak i niego samego.

Według portalu weszlo.com napastnik Radomiaka Radom może trafić do:

  • koreańskiego Jeonbuk Hyundai Motors
  • meksykańskiego Atletico San Luis
  • meksykańskiego Club Necaxa

Co ciekawe, naszym piłkarzem zainteresowany jest także klub z.. Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Mowa tu o Al-Jazira.

Zapewne w najbliższych dniach dowiemy się więcej szczegółów dotyczących transferu Pedro Henrique.

Źródło: Weszlo.com / transfermarkt.com