O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę miała miejsce 12 kwietnia. Z Diecezji Radomskiej do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej przybyło ponad półtora tysiąca uczniów.

Pielgrzymka odbywała się pod hasłem: „Wierzę w Boga – wierzę w Kościół”. Rozpoczęła się Mszą Św. w Kaplicy Matki Bożej. Przewodniczył jej radomski biskup Marek Solarczyk, który w homilii wzywał młodych ludzi do tego, aby umieli się zatrzymać tak jak uczniowie Pana Jezusa idący do Emaus, by mogli usłyszeć to, co ma im do powiedzenia Bóg. Przypominał im też o tym, że Chrystus zawsze jest obecny w ich życiu i ich wspiera. Mówił, że wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej jest wyjątkowym źródłem działania łaski Bożej.

Ordynariusz radomski podzielił się również swoim przeżyciem sprzed 37 laty, kiedy jako maturzysta przybył na Jasną Górę. Chwile, które tam spędził zapamiętał jako niezwykle ważny moment w swoim życiu. Wtedy po raz pierwszy pojawiło się u niego pragnienie życia kapłańskiego.

Na koniec bp Solarczyk życzył maturzystom:

– Niech Bóg wam błogosławi. Niech ten czas przyniesie wiele pokoju i mądrości. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski a wy bądźcie świadkami tego, że Bóg jest – powiedział biskup Marek Solarczyk.

W imieniu uczniów klas maturalnych z diecezji radomskiej Akt Zawierzenia odczytali uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu.

Pielgrzymka maturzystów zakończyła się na Jasnogórskich Wałach. Tam odbyło się nabożeństwo o nazwie Drogi Światła. Potem była modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II.

Pielgrzymkę koordynował ks. Dariusz Frydrych z Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej, który przypominał maturalnej młodzieży, aby szczególny akcent położyli na osobistą relację z Bogiem.

 

 

Źródła: ekai.pl radioplus.com.pl

Foto: radioplus.com.pl

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to