O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Pielgrzymi na rowerach nawiedzili sanktuarium w Starej Błotnicy

Pielgrzymi z diecezji radomskiej wyruszyli rowerami do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa odbyła się w sobotę 1 lipca. Natomiast w drugą sobotę lipca będzie miała miejsce XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. 

Pielgrzymi wyruszyli z Radomia, spod kościoła Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze, o godz. 13.00. Po dotarciu na miejsce uczestniczyli we Mszy św. i w nabożeństwie pierwszosobotnim do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Modlili się o liczne owoce duchowe i bezpieczny przejazd podczas Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Polecali opiece pani Ziemi Radomskiej wszystkich, którzy będą w niej uczestniczyć, kapłanów i świeckich.

Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę z diecezji radomskiej wyruszy na rowerowy szlak w środę 5 lipca o godz. 13:00, spod kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Radomska grupa będzie się składać z kilku kolumn. Organizatorem jednej z grup jest Akcja Katolicka.

Po dotarciu do Częstochowy, w sobotę 8 lipca, nasze rowerowe grupy dołączą do pielgrzymów z całej Polski.

Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa wyruszy na Jasną Górę

 

Źródło i foto: facebook.com/people/Rowerowa-Pielgrzymka-Akcji-Katolickiej-Radom-Jasna-Góra