O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę z glinickiej parafii

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę trwała dwa dni. Pątnicy mieli do pokonania ponad 200 km. Wyruszyli z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu, w sobotę 3 czerwca, z samego rana.

Była to z kolei dziewiąta pielgrzymka rowerowa z tej parafii. Wzięło w niej udział ponad 100 osób, które jechały w kolumnie, składającej się z pięciu grup. Pielgrzymi wyruszyli na szlak w sobotę zaraz po porannej Mszy św. Ich opiekunem był proboszcz glinickiej parafii, ks. Roman Adamczyk.

Pielgrzymka odbywała się w dwóch etapach. Pierwszy wynosił 108 km. Po przejechaniu tego odcinka trasy, pątnicy nocowali w domu pielgrzyma w Dąbrówce.

Drugi etap pielgrzymki – 102 km, pielgrzymi rozpoczęli w niedzielę rano. Do Częstochowy dojechali ok. godz. 14.00. Po przejechaniu alei Najświętszej Maryi Panny, zostali pobłogosławieni przez paulina brata Sebastiana. Po obiedzie uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy Matki Bożej,  odprawionej w ich intencji. Wracali do Radomia ok. godz. 24.00.

Na trasie był samochód, którym w drodze powrotnej były przewożone rowery oraz autokar, gdzie znajdowały się bagaże, a potem wracali nim pielgrzymi. Była też zorganizowana pomoc pielęgniarska.

Obowiązkowy był śpiwór, kask rowerowy, oraz dobre przygotowanie roweru i posiadanie do niego części zapasowych. Uczestnicy musieli też mieć przy sobie podstawowe środki medyczne.

Podczas pielgrzymki obowiązywała abstynencja od alkoholu i nikotyny. Wszyscy musieli też być wcześniej u spowiedzi św., aby pielgrzymi trud mogli ofiarować Bogu i otrzymać wiele łask.

Każdy uczestnik rowerowej pielgrzymki otrzymał pamiątkową koszulkę.

 

Źródła: echodnia.eu  /  nsj.radom.pl

Foto: nsj.radom.pl