Radom i okolice Sport

Pierwsze zwycięstwo na wiosnę!

Pierwsze zwycięstwo na wiosnę odnieśli piłkarze Radomiaka Radom. Podopieczni Macieja Kędziorka po bardzo dobrym meczu zwyciężyli 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył wracający po pauzie za czerwoną kartkę Leonardo Rocha!

Radomiak bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Grał ofensywnie z mocnym pressingiem co przyniosło efekt w 17. minucie meczu, gdzie gola zdobył młody Luka Vuskovic. Radomiak z każdą minutą przeważał. Młody Chorwat mógł zdobyć swoją drugą bramkę, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. W 36. minucie meczu, po interwencji VAR sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Leonardo Rocha, ale uderzył zbyt nonszalancko i Mateusz Kochalski – były golkiper Zielonych – wybronił to uderzenie. Dobitka jednego z graczy gospodarzy również była niecelna. Jeszcze przed przerwą Radomiak ponownie trafił w obramowanie bramki Kochalskiego, tym razem w poprzeczkę. Do przerwy więc na tablicy wyników – 1:0 dla Radomiaka, mimo bardzo dobrej, ale nieskutecznej gry.

W drugiej połowie Stal próbował kąsać. Jedna z takich akcji przyniosła efekt. W 63. minucie Mateusz Matras po strzale z dystansu i rykoszecie pokonał Filipa Majchrowicza. Na trybunach konsternacja. Bardzo dobrze grający Radomiak stracił gola w bardzo przypadkowej sytuacji. Podopieczni trenera Kędziorka pokazali jednak w tym meczu charakter, już dwie minuty później dośrodkowanie z prawej strony Luisa Machado na gola zamienił Leonardo Rocha. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to Radomiak wygrał 2:1. Ze świetnej strony kolejny raz pokazał się młody Luka Vuskovic, który z Rafaelem Rossim tworzy świetny duet stoperów.

Kolejny mecz Radomiak rozegra w piątek, 8 marca. O godzinie 18.00 rozpocznie się pojedynek w Gliwicach z miejscowym Piastem.