Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Pijana matka wyszła na spacer z trójką dzieci

policja

Pijana matka wyszła na spacer z trójką dzieci. Wspólnie z kobietą był także nietrzeźwy 35-letni mężczyzna, który jak się okazało jest poszukiwany.

W czwartek (1.02) dzielnicowy z gm. Stromiec zauważył idącą chwiejnym krokiem parę z trójką dzieci. Policjant postanowił zareagować i wylegitymować osoby. 38-letnia mieszkanka pow. białobrzeskiego była nietrzeźwa. Wspólnie z kobietą był także nietrzeźwy 35-letni mężczyzna.

Pod ich opieka była 3 dzieci, z których najmłodsze miało 5 lat. Ponieważ para była nietrzeźwa i nie mogła sprawować opieki nad małoletnimi, policjant powiadomił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzieci zostały przekazane pod opiekę pracowników GOPS-u.

Nietrzeźwa 38-latka podczas interwencji nie wykonywała poleceń policjanta, używała słów wulgarnych. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 35-letek, mieszkaniec pow. białobrzeskiego jest poszukiwany do odbycia 90 dni kary pozbawienia wolności.

Teraz nieodpowiedzialna kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a poszukiwany mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Jeśli podejrzewasz, że dzieci znajdują się pod opieką nietrzeźwych lub są w jakiś sposób zagrożone, nie zwlekaj, zadzwoń na 112.

Źródło: KPP Białobrzegi