Radom i okolice

Pijany kierowca zderzył się z radiowozem

W poniedziałkowy wieczór na ulicy Suchej w Radomiu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem policyjnego radiowozu i samochodu marki bmw.

 

Wczoraj po 19.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu na ul. Narutowicza zauważyli pojazd marki bmw, którego kierujący nie stosował się do znaków drogowych. Pomimo wykonywanych sygnałów do zatrzymania się kierujący nie reagował, nie zatrzymał się i rozpoczął ucieczkę w kierunku ul. Maratońskiej. Jadąc od ul. Suchej, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, doprowadził do zderzenia czołowego z radiowozem oznakowanym marki volkswagen, którym jechało siedmiu funkcjonariuszy

– poinformował sierż. szt. Kamil Warda z KMP w Radomiu.

Na miejscu pojawiły się dwa zastępy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu oraz ośmiu ratowników. Strażacy dokonali zabezpieczenia miejsca wypadku, udzielili także wsparcia osobom kierującym i usunęli pozostałości pojazdów.

19-letni sprawca zdarzenia drogowego miał 0, 7 promila alkoholu we krwi, podczas wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze ustalili również, że posiada on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali tez 21-letniego pasażera bmw, u którego znaleźli środki odurzające.

Źródło informacji: KMP Radom, KM PSP w Radomiu