O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione Zdjęcia

Piknik strażacki. Zabawa i nauka w jednym miejscu [+FOTO]

W piątek, 19 maja na Placu Jagiellońskim w Radomiu odbył się Piknik Strażacki. W tym roku była to jubileuszowa, już 15. edycja tego wydarzenia.

Wydarzenia plenerowe cieszą się wśród mieszkańców Radomia niemałym zainteresowaniem. Tak było i tym razem. Na Plac Jagielloński wybrało się wiele osób, jak można było zauważyć, głównie rodzin z małymi dziećmi. I właśnie dla tych najmłodszych radomian organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Można było wsiąść do wozu strażackiego, założyć hełm, a nawet spróbować trafić do celu wodą z węża strażackiego. Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się „dmuchaniec” do skakania i zjeżdżania, malowanie twarzy i możliwość przejażdżki strażackim meleksem. Podczas pikniku swoje stanowiska mieli także przedstawiciele m.in. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu i radomskiego Aresztu Śledczego. Zarówno starsi, jak i młodsi mogli podziwiać nowoczesne wozy strażackie oraz zabytkowe klasyki.

Jednak ideą pikniku jest nie tylko zabawa, ale i nauka. Strażacy przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa, m.in. jak postępować w razie pożaru czy jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.