Inwestycje Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

Piotrówka zyska drugie życie? [+FOTO]

Piotrówka zyska drugie życie? – Chcemy promować to miejsce jako Central Park dla Radomia – mówił Mikołaj Kurbiel, kandydat do Rady Miejskiej oraz wieloletni pracownik Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Radomiu.

W środę, 13 marca 2024 roku odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez „Drużynę Prygla”. Tematem spotkania była radomska Piotrówka, historyczne miejsce naszego miasta, które od lat jest zaniedbane.

Ludzie, którzy tu przyjeżdżają narzekają, że teren nie jest w ogóle zagospodarowany, czasami nie da się tam wejść, bo nie jest przystrzyżona trawa, nie ma ławki ani kosza na śmieci. Sam nie mogłem korzystać z tego miejsca, bo było zaśmiecone. Dopiero jak to zgłosiliśmy, to Piotrówka została posprzątana. Nie ma tu ani jednego kosza na śmieci

mówił Mikołaj Kurbiel, kandydat do Rady Miejskiej oraz wieloletni pracownik Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Radomiu.

Drużyna Prygla zapowiedziała zmianę po wygranych wyborach. Radomska Piotrówka ma być naszym lokalnym Central Parkiem.

To jest ewenement na skalę całego kraju. Radom jest jedynym miastem, który posiada jeszcze Grodzisko i to jeszcze w centrum miasta. Piotrówka znajduje się zaraz przy głównym ciągu komunikacyjnym jakim jest ulica Żeromskiego. Zostały zachowane tutaj tereny, które nadawałyby się na wspaniały park, a my jako drużyna Prygla chcemy promować to miejsce jako właśnie Central Park dla Radomia

mówił kandydat do Rady Miejskiej.

Przypomnijmy, że „Piotrówka” to średniowieczne grodzisko na terenie dzisiejszego Radomia. Obiekt jest częścią szlaku turystycznego Zabytki Radomia. Grodzisko powstało w 2 połowie X wieku w celu strzeżenia brodu na rzece Mlecznej na skrzyżowaniu szlaków handlowych wiodących z Małopolski na Mazowsze i przez Lublin na Ruś. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.