Radom i okolice Wiadomości

PKS Radom ogłosiło upadłość

Spółka PKS Radom ogłosiła upadłość. Wypowiedzenia otrzymało 80 osób. Kursy będą utrzymywane tylko do 31 października bieżącego roku.

 

Spółka PKS Radom ogłosiła upadłość. Wypowiedzenia otrzymało 80 osób. Kursy będą utrzymywane tylko do 31 października bieżącego roku. Upadłość spółki spowoduje problem komunikacyjny dla osób, które dojeżdżały do szkół i pracy. Firma woziła pasażerów do około dziesięciu gmin. Syndyk masy upadłościowej Aneta Szumowska przekazała, że rozmawiała z firmami, które byłyby zainteresowane wydzierżawieniem od PKS Radom części przewozowej. Z kolei gminy we własnym zakresie prowadzą  działania. Powiat zwoleński zwróci się o dofinansowanie przewozów autobusowych do wojewody. W Skaryszewie spodziewano się upadku przewoźnika, dlatego już w sierpniu uruchomiono tam komunikację miejską.

PKS Radom we wniosku o postępowanie upadłościowe wskazał, że przyczynami upadku firmy jest niewypłacalność spółki, zaprzestanie możliwości regulowania płatności. Przewoźnik wskazuje również, że epidemia COVID-19 uniemożliwiła świadczenia usług. Zadłużenie firmy wynosi 2 mln złotych. W toku postępowania upadłościowego biorą udział wierzyciele, którzy wciąż wskazują kolejne kwoty.

 

 

 

Źródła informacji: echodnia.eu/rdc.pl