Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Wyróżnione Zdjęcia

Podniebne akrobacje na Air Show w obiektywie

Air Show Radom 2023 / fot. Michał Bożek

Podniebne akrobacje na Air Show w obiektywie Michała Bożka. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Radomski Air Show to największa tego typu impreza lotnicza w tej części Europy. Dwudniowe pokazy gromadzą tysiące miłośników lotnictwa z całej Polski i z zagranicy.

Oto relacja twojradom.pl z soboty:

A tutaj relacja z niedzieli:

Podczas imprezy nie obyło się jednak bez problemów. W sobotę na płytę lotniska można było wnieść tylko jedną półlitrową butelkę wody. Spowodowało to ogromne kolejki po napoje i wodę podczas tej części pokazów Air Show 2023. W celu napełnienia butelki widzowie musieli nawet stać w kolejce na pełnym słońcu ponad godzinę. Organizatorzy wyciągnęli wnioski i na niedzielne pokazy można wnieść dowolną liczbę butelek wody o pojemności 0,5 l.

Ogółem trakcie tegorocznego Air Show lekarze oraz ratownicy medyczni udzielili pomocy 566 osobom. Do szpitala trafiło 17 osób, w tym dwie ze stwierdzonym zawałem.

Międzynarodowe pokazy Air Show w Radomiu organizowane są zwykle co dwa lata. Ostatni raz impreza odbyła się w 2018 r. i wówczas wzięło w niej udział ponad 160 tys. widzów. Pięcioletnia przerwa związana była z pandemią i rozbudową lotniska Warszawa-Radom. Tegoroczne, siedemnaste już wydarzenie, poświęcone jest obchodom Święta Lotnictwa oraz 90. rocznicy udanego przelotu kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego nad Oceanem Atlantyckim. Organizatorem pokazów jest Agencja Mienia Wojskowego oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poniżej prezentujemy zdjęcia Michała Bożka. Galeria będzie aktualizowana.

Sobota

Niedziela