Kronika kryminalna Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Policja i WIOŚ obecni podczas rozładunku niebezpiecznych substancji na Firleju?

Policja i inspektorzy WIOŚ obecni podczas rozładunku niebezpiecznych substancji na Firleju? Tak twierdzi wiceprezydent miasta.

Powraca sprawa nielegalnego składowiska substancji niebezpiecznych na radomskim Firleju. Dwa tygodnie temu do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy radomskiego Firleja z prośbą o pomoc i nagłośnienie sprawy dotyczącej nielegalnie składowanych odpadów chemicznych.

W poniedziałek, 28 sierpnia 2023 roku, odbyła się 100. Sesja Rady Miejskiej. Podczas spotkania Marta Michalska-Wilk twierdziła, że Policja oraz inspektorzy WIOŚ byli obecni podczas rozładunku niebezpiecznych substancji na Firleju.

– Kto podjął decyzję o wyładowaniu odpadów z samochodu ciężarowego i umieszczeniu ich w budynku magazynowym? Choć podczas transportu obecni byli policja i WIOŚ, te odpady mimo wszystko zostały rozładowane

powiedziała Michalska-Wilk.

Radni domagają się wyjaśnień.

– Nie możemy mówić o firmie transportowej, która te nieczystości tam przywoziła, ponieważ ona wykonywała po prostu zlecone zadanie. Natomiast funkcjonariusze policji i inspektorzy ochrony środowiska już wiedzieli, co tam będzie, a mimo to kazali to rozładować. Bardzo proszę o wyjaśnienie tego

mówiła Wioletta Kotkowska, radomska radna.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska twierdzi, że takiej decyzji nie podejmował. Włodarze miasta oczekują teraz na komentarz policji w tej sprawie.

Źródło: 100. Sesja Rady Miejskiej