Kronika kryminalna O tym się mówi Polska i świat Społeczeństwo

Policja ujęła 36-latka, który kilka dni temu zaatakował funkcjonariuszy i uciekł spod budynku sądu

Podnosili swoje umiejętności w reagowaniu na sytuacje kryzysowe. Podczas warsztatów ćwiczono przede wszystkim procedury współdziałania w ramach prowadzonej operacji policyjnej.

W środę po południu policja ujęła mężczyznę, który kilka dni temu zaatakował konwojujących go policjantów i uciekł spod budynku sądu w Piasecznie. Policja opublikowała wówczas jego wizerunek. 36-letniego Michała K. zatrzymano w Wawrze.

Jak powiedziała PAP podkom. Marta Gierlicka w akcji brali udział funkcjonariusze Wydziałów Poszukiwań i Identyfikacji Osób zarówno z Warszawy, jak i z Radomia.

– Intensywna praca operacyjna policjantów doprowadziła do ustalenia miejsca ukrywania się poszukiwanego. Do zatrzymania doszło w prywatnym mieszkaniu na terenie Warszawy-Wawer – powiedziała podkomisarz.

Do ucieczki Michała K. doszło w czwartek.

– Przed południem z aresztu w Grójcu do Sądu Rejonowego w Piasecznie był przewożony 36-letni więzień. Na terenie sądu zaatakował policjantów. Jednego uderzył z całej siły, tak, że ten stracił przytomność. Drugi policjant usiłował obezwładnić więźnia, lecz niestety nie udało mu się to – informował wówczas Rafał Jeżak z komendy wojewódzkiej w Radomiu.

Podczas poszukiwań mężczyzny na stronach internetowych policji opublikowano jego wizerunek, podano też do publicznej wiadomości znaki szczególne: tatuaż smoka na lewym przedramieniu oraz charakterystyczną bliznę na lewym policzku.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ jann/