O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Pomoc dla Nikodema Jurkowskiego nadal trwa. Dołączyli strażacy

Pomoc dla Nikodema Jurkowskiego nadal trwa. Do pomocy dla chorego chłopca dołączyli strażacy.

Nikodem Jurkowski ma niespełna 10 lat i pochodzi z Radomia, gdzie mieszka wraz z rodzicami i starszym bratem. Cierpi na złośliwy nowotwór. Szansą dla niego jest niezwykle kosztowne leczenie w USA, które kosztuje aż cztery miliony złotych. Mnóstwo osób włączyło się w pomoc. Pod koniec stycznia będzie zorganizowany piknik charytatywny, na którym wystąpi Paweł Mosiołek.

– Neuroblastoma, nowotwór w IV, najwyższym stopniu złośliwości. Nie docierało to do nas… Jak to możliwe, że to okrutne słowa, brzmiące gorzej, niż najgorsze przekleństwa, mają dotyczyć Nikodema, naszego niewinnego synka?! Wciąż mamy wrażenie, że wpadliśmy do jakiejś innej rzeczywistości, a w naszym prawdziwym świecie jest tak, jak dawniej… Niestety, to najgorsza prawda, a my musimy stawić jej czoła.

Od diagnozy minęło już kilka miesięcy, a Nikodem wciąż w szpitalu walczy o życie. Niestety, to, co najtrudniejsze, wciąż przed nami: wieloletnie leczenie, które wyczerpuje organizm niemal do granic możliwości, walka z czasem i poszukiwanie pomocy finansowej, która dałaby realne szanse na sfinansowanie kosztów leczenia. A wszystko to po to, aby ten okrutny koszmar odszedł raz na zawsze w zapomnienie! – czytamy na stronie zbiórki.

W pomoc dla Nikodema włączyli się druhowie z Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Radomiu. #ChallangeDlaNikosia, to wyzwanie polegające na wykonywaniu zadań, które miało już miejsce w przypadku innych chorych dzieci w regionie radomskim. Zadanie wykonali już między innymi: OSP Jedlińsk, Nowy Dwór, Wsola, Wierzbica – Kolonia, czy Jastrzębia. Po zakończeniu zadania następuje nominacja kolejnych jednostek i druhów.

Oto jedno z wykonanych zadań przez OSP Nowy Dwór:

Już w sobotę, 28 stycznia w godzinach 12-16 odbędzie się piknik charytatywny dla Nikosia. Wystąpi Paweł Mosiołek, ponadto będzie licytacja gadżetów, animatorki, licytacja fantów, dmuchańce, strongmani, pajęczarki, a zespół stomatologów zbada uzębienie.

Piknik odbędzie się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 21 przy ulicy Trojańskiej 5 w Radomiu.

Zachęcamy do dołożenia cegiełki, która zbliży Nikodema do kosztownego leczenia w USA. Wpłaty można dokonywać pod poniższym adresem:

                           –> SIEPOMAGA.PL <–