Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Poranne potrącenia w Radomiu

Policja

Poranne potrącenia w Radomiu. Policja apeluje o ostrożność.

Do potrącenia pieszej doszło około godz. 7 na ulicy Warszawskiej w Radomiu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 37-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes potrącił na przejściu dla pieszych 17-latkę. Piesza została przewieziona do szpitala.

Natomiast na terenie gminy Jedlnia Letnisko przed godz. 7 doszło do potrącenia rowerzysty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 74-latek kierujący toyotą i 50-letni rowerzysta jechali od Pionek w kierunku Radomia i miejscowości Kolonka doszło do potrącenia. 50-latek trafił do szpitala na badania. Rowerzysta jechał bez kamizelki odblaskowej i nieoświetlonym rowerem.

Zmieniająca się jesienna aura m.in. opady deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa.

Policja przypomina o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zmniejszeniu prędkości, zachowywaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu, podejmowaniu z rozwagą manewrów wyprzedzania i mijania, odpowiednio wcześniej je sygnalizując.

Apeluje również o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. To właśnie tam kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia. W takich warunkach każdy kierowca powinien być wyczulony na pieszych, szczególnie tych, którzy poza obszarem zabudowanym idą poboczem, niejednokrotnie bez elementu odblaskowego i w ciemnej odzieży  przez co dla kierowcy są oni niemal niewidoczni.

Źródło: KMP Radom