Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Powstanie blok z mieszkaniami na wynajem

Rozpoczęła się procedura przetargowa, która ma wyłonić wykonawcę budowy bloku z mieszkaniami na wynajem z zasobu gminy, który powstanie na Michałowie.

Urząd Miejski skierował ogłoszenie przetargowe do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Wkrótce ogłoszenie powinno się pojawić w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

– To dla nas bardzo ważna inwestycja, bo zdajemy sobie sprawę z tego jak trudno dostępnym towarem jest mieszkanie, jak drogi jest jego zakup, a niewiele lepiej sytuacja wygląda na rynku najmu. Więc rolą miasta jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom i zbudowanie pewnej przewagi konkurencyjnej. Bo jeśli radomianie mają nie wyjeżdżać z naszego miasta i jeśli chcemy, żeby do Radomia ludzie też przyjeżdżali i się tutaj osiedlali, to musimy zapewnić dostęp do mieszkań – mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Nowy blok zostanie wybudowany u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka. Na realizację tej inwestycji gmina otrzymała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ponad 37 mln zł. Finansowy wkład miasta wyniesie natomiast ponad 9 mln zł.

W dziewięciokondygnacyjnym bloku znajdzie się 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych, z czego ponad połowa to mieszkania trzypokojowe. Powstaną też mieszkania dwupokojowe i kawalerki, a pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Oddanie budynku do użytku jest planowane na 2026 rok.