O tym się mówi Uncategorized

Pożar domu w Rajcu Poduchownym

Pożar domu w Rajcu Poduchownym. Budynek spłonął doszczętnie.

Do pożaru doszło w czwartek, 19 października 2023 roku w Rajcu Poduchownym. Pierwszą osobą na miejscu zdarzenia był Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni-Letniska.

– W dniu dzisiejszym, jadąc do Radomia, zauważyłem pożar leśniczówki w Rajcu Poduchownym. Dotarłem na miejsce jako pierwszy. Na szczęście okazało się, że domownicy byli już na zewnątrz. Być może ocaleli, bo jeszcze nie spali. Poza tym nie dało się już uratować z wnętrza domu. Pożar powstał od przewodu kominowego i rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Piszę o tym dlatego, że wchodzimy w sezon grzewczy. Sprawdźmy przewody kominowe w naszych domach. Ja ze swej strony już w ubiegłym tygodniu zleciłem zakup czujników czadu, które w pierwszej kolejności zostaną przekazane seniorom 75+. W całym nieszczęściu w Rajcu Poduchownym, na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Jako pierwsi do pożaru dotarli druhowie Ochotnicza Straż Pożarna w Jedlni – Letnisko , dziękujemy – na Was zawsze można liczyć. Oprócz jednostek PSP byli także druhowie z OSP w Słupicy

pisze na swoim facebookowym profilu Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni-Letniska.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali całkowicie objęty ogniem drewniany dom. Obiektu nie udało się uratować, wyniesiono jedynie część wyposażenia. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy. 

Źródło: Piotr Leśnowolski