Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Pożar zabudowań w Łaziskach [+FOTO]

Pożar zabudowań w Łaziskach. Z pożarem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Pożar zabudowań w Łaziskach. Z pożarem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło w piątek, 5 maja 2023 roku, nad ranem, około godziny 4.50 w Łaziskach (powiat szydłowiecki). Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia zastali płonącą komórkę znajdującą się w zabudowaniu szeregowym.

Działania pracujących na miejscu strażaków polegały na zbudowaniu linii głównej, następnie dwóch linii gaśniczych. Rota wyposażona w aparaty układu oddechowego przystąpiła do podawania prądu wody w natarciu na pożar, jednocześnie ratownicy przystąpili do sprawdzania przyległych garaży oraz komórek, z jednego z garaży wyprowadzony został pojazd osobowy.

Strażacy udzielali również kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który doznał niewielkich poparzeń.

Następnie po opanowaniu pożaru rota w aparatach OUO za pomocą kamery termowizyjnej monitorowała wnętrze budynku i dogaszała zarzewia ognia. Kolejnym etapem było oddymienie za pomocą wentylatora oddymiającego pomieszczenia oraz wynoszenie całego wyposażenia wnętrza komórki i przelewanie pogorzeliska.

Po opróżnieniu pomieszczenia przystąpiono do ponownego sprawdzenia za pomocą kamery termowizyjnej pogorzeliska oraz przyległych garaży i komórek. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone taśmą wygradzającą.

W pożarze zostało spalonych dziesięć kur, dwa króliki. Pożar udało się opanować zanim rozprzestrzenił się na pozostałą zabudowę szeregową. Działania zakończono po około 2,5 godzinach.

Źródło: OSP KSRG Orońsko