Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Poznała mężczyznę na portalu randkowym i została oszukana

Poznała mężczyznę na portalu randkowym i została oszukana. Mieszkanka powiatu radomskiego straciła około 30 tysięcy złotych!

Internet daje ogromne możliwości w nawiązywaniu nowych znajomości. Media społecznościowe, komunikatory oraz portale i aplikacje randkowe gromadzą osoby o podobnych zainteresowaniach i to tam osoby szukające miłości kierują się w pierwszej kolejności. Jednak coraz częściej słyszymy o kolejnych oszustwach, które są cały czas modyfikowane i przybierają coraz to nowe formy.

W ostatnich dniach policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki powiatu radomskiego, która straciła swoje oszczędności. Jakiś czas temu na jednym z portali randkowych poznała mężczyznę. Zawarli znajomość, która przerodziła się w regularną korespondencję internetową. W miarę pogłębiania znajomości i zawiązania więzi emocjonalnej oszust podstępnie wyłudzał od swojej znajomej pieniądze i w ten sposób kobieta straciła blisko 30 tysięcy złotych.

Policja apeluje o ostrożność przy zawieraniu nowych znajomości, szczególnie w sytuacjach, gdy nowo poznana osoba oczekuje od nas przekazywania pieniędzy lub innych korzyści. Oszuści często szybko deklarują silne uczucia wobec swojej ofiary i zazwyczaj unikają ustalania daty spotkania, tłumacząc się pracą lub innymi obowiązkami. Dzielą się rzekomymi problemami życiowymi, które według nich można rozwiązać tylko za pomocą pieniędzy, po czym proszą o wsparcie finansowe. Policja zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku w takich sytuacjach, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

Źródło: KMP Radom