Inwestycje Radom i okolice

Prace przy budowie wiaduktu oraz trasy N-S stale postępują

Prace przy budowie wiaduktu oraz trasy N-S stale postępują. W ostatnich dniach prezydent Radosław Witkowski odwiedził place budowy.

W czwartek, 27 czerwca 2024 roku na facebookowym profilu Radosława Witkowskiego pojawił się wpis informujący o tym, że prace przy budowie wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej oraz przy budowie kolejnego odcinka trasy N-S stale postępują.

– Na południowej nitce wiaduktu widać już elementy konstrukcji nad samymi torami. Wkrótce podobne prace będą wykonywane na nitce północnej. Równocześnie trwają prace związane z budową przystanku kolejowego

przekazał Radosław Witkowski, prezydent miasta.

Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że jedną jezdnią przejedziemy nad torami już pod koniec tego roku. Cała inwestycja zakończy się natomiast pod koniec kwietnia przyszłego roku.

Po sąsiedzku powstaje też trzeci odcinek trasy N-S, która połączy ulicę Żeromskiego z osiedlem Gołębiów I. Tu prace również przebiegają sprawnie. Na niektórych fragmentach widać już wylany asfalt. Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec marca.

Źródło: Facebook Radosław Witkowski