Radom i okolice

Prawie 1 milion złotych dla kół gospodyń wiejskich [+FOTO]

Na prawie każde koło przypadło dofinansowanie w wysokości 7 tys. zł na ściśle określony cel. W większości przypadków zostaną sfinansowane wyposażenia świetlic, a także sprzęt do organizacji wydarzeń plenerowych. Skorzystają na tym mieszkańcy okolic podczas imprez okolicznościowych takich jak dożynki, warsztaty kulinarne, krawieckie.

– Dzięki takim dofinansowaniom widać znaczący wzrost aktywności kół gospodyń wiejskich oraz organizacji pozarządowych. Jest to wynikiem częstych spotkań w terenie mojej osoby, jak i innych przedstawicieli samorządu – mówił Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego, dla twojradom.pl.

Na Mazowszu zarejestrowanych jest już ponad 1,5 tys. kół gospodyń w tym blisko 150 w powiatach radomskim i przysuskim. Środki z budżetu województwa wspomagają rozwój wspólnot, społeczności lokalnych i aktywnych społecznie gospodyń wiejskich.

– Kwota 7 tys. zł jest doraźną pomocą i umożliwia rozwój naszej struktury. Dofinansowanie wykorzystamy na wyposażenie kuchni w naszej siedzibie przy OSP w Jedlni. W ten sposób organizowane przez nas wydarzenia będą cieszyły się jeszcze większą sympatią. – mówiła przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich w Jedlni ,,Jedlianianki"

Tylko w tym roku na całym Mazowszu dofinansowanych zostanie aż 834 inicjatywy kół gospodyń wiejskich na łączną kwotę ponad 5,4 mln zł.