Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Problem z zalewaniem ul. Piwnej i ul. Zgodnej zostanie rozwiązany

Problem z zalewaniem ul. Piwnej i ul. Zgodnej zostanie rozwiązany. Prezydent miasta wywiąże się z obietnic.

Dziurawa i popękana nawierzchnia początkowego odcinka ulicy Zgodnej oraz krzywe płyty betonowe i błoto na ulicy Piwnej to już przeszłość. Na rozbudowę drugiej z nich miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – to około 60 procent wartości tej części zadania.

Nową nawierzchnię fragmentu jezdni ulicy Zgodnej pomiędzy Okulickiego a Piwną wykonała spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu, w ramach jej odtworzenia po swoich pracach. Chodniki i zjazdy do posesji zlokalizowanych przy tym odcinku powstały zaś na zlecenie MZDiK.

Do pełni szczęścia mieszkańców pozostało zmodernizować odcinek ul. Zgodnej od skrzyżowania z Piwną do skrzyżowania z Bednarską. Dlaczego akurat ten odcinek musi zostać wyremontowany?

Wszystko dlatego, że obie ulice są ulokowane niżej niż inne okoliczne tereny. W ten sposób po opadach deszczu gromadzi się tam woda, która uprzykrza życie mieszkańcom zalewając ich posesje i piwnice.

Co ciekawe, prezydent miasta Radosław Witkowski zobowiązał się zmodernizować dalszą część ulicy Piwnej i Zgodnej. Kiedy to nastąpi?

– Środki finansowe na realizację tej inwestycji zostały zabezpieczone w budżecie miasta, uchwalonym przez Radę Miejską w Radomiu. Przetarg na wykonawcę robót w tym rejonie będzie ogłoszony w pierwszym kwartale 2024 roku 

mówił Radosław Witkowski, w odpowiedzi na interpelację radnego Marcina Kacy.

W pierwszej kolejności najpewniej na plac budowy wkroczą pracownicy MZDiK. Roboty będą obejmować przebudowę nawierzchni i infrastruktury związanej z kanalizacją deszczową.