Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Przebudowana ulica Wiertnicza oddana do użytku [+FOTO]

Przebudowana ulica Wiertnicza oddana do użytku. Inwestycja kosztowała prawie 1,7 mln złotych.

Przebudowana ulica Wiertnicza oddana do użytku. Inwestycja kosztowała prawie 1,7 mln złotych.

Zakończyła się budowa brakującego odcinka ulicy Wiertniczej od Sadowej do granicy z Janiszpolem. To odcinek 200 metrów, na którym została ułożona nowa, asfaltowa nawierzchnia jezdni.

– Takimi małymi działaniami chcemy poprawiać jakość życia w mieście i to nam się udaje. Ulica Wiertnicza na tym odcinku była do tej pory drogą nieutwardzoną, z której po deszczu trudno było korzystać. Teraz, dzięki zrealizowanej inwestycji, zdecydowanie poprawiła się obsługa komunikacyjna tej części miasta. Kierowcy zyskali wygodne połączenie pomiędzy Idalinem a Janiszpolem – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Inwestycja kosztowała prawie 1,7 mln złotych. Przy okazji budowy brakującego odcinka ulicy Wiertniczej zostały wybudowane nowe chodniki z kostki i zatoka autobusowa.

-To znaczne udogodnienie dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. Do niedawna dojście do przystanku było dosyć trudne. Teraz jest nowy chodnik, kanalizacja deszczowa i oświetlenie, co zapewnia pieszym wygodę i bezpieczeństwo – podkreśla wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Budowa brakującego odcinka ulicy Wiertniczej to kontynuacja inwestycji drogowych, sukcesywnie prowadzonych na Idalinie w ostatnich latach. Od 2016 roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego zostały tu utwardzone ulice Gołaszewskiego, Gałczyńskiego, Tęczowa, Tuwima oraz po dwa sięgacze ulic Wyścigowej i Starachowickiej. Z kolei w ramach tak zwanych czynówek były przebudowane ulice Jagodowa, Ludowa, Tuwima, Równoległa, Gałczyńskiego, Wiosenna, Łomżyńska, Jarzębinowa i sięgacz Starachowickiej. Powstała też zatoka parkingowa przy Bursztynowej.

Źródło: Radom / Fot. Anna Wróblewska UM