Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Ulica Teatralna”

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Ulica Teatralna”. Tym razem wystąpi Teatr Migro z Krakowa ze spektaklem „Echa”.

Grupa powstała w 2019 roku w Krakowie. Artyści MIGRO, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą tak zdobywane doświadczenia z interesującymi ich tematami i inspiracjami artystycznymi.

Rusza „Ulica Teatralna”

Nazwa teatru odnosi się do wędrownego charakteru zespołów ulicznych, ale podkreśla także tematykę, którą zainteresowani są artyści: temat migrujących społeczności i przypadkowych spotkań w naszej codziennej drodze.

Spektakl Echa, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej pt. „Wędrowny Zakład Fotograficzny”, jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań. Ruch sceniczny przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina. Natomiast muzyka, złożona m. in. z regionalnych pieśni, pomoże nam poznać inne języki, dźwięki oraz słowa modlitw. Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 28 lipca 2023 roku, o godz. 20.30 na placu przy fontannach. Wstęp na występ jest darmowy.

Źródło: Kultura Radom