O tym się mówi Ogłoszenia Radom i okolice Społeczeństwo

Przedłużenie trasy autobusu linii 10

nowe autobusy wyjechały na ulice Radomia

Przedłużenie trasy autobusu linii 10. Gdzie dojedziemy?

W związku z potrzebą poprawy obsługi komunikacyjnej wschodniej części Radomia, od dnia 4 lutego 2023 roku (sobota) wybrane kursy linii 10 (w dni powszednie w obu szczytach komunikacyjnych) będą przedłużone do pętli Rajec Poduchowny.

W dni powszednie w okresie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego (w godzinach około 4:45-8:00 i 13:00-16:45) autobusy linii 10 będą jeździły na trasie wydłużonej w rejonie Gołębiowa oraz Rajca Poduchownego:
(…) Żółkiewskiego, Holszańskiej, Fołtyn, Kozienicka; Rajec Poduchowny; Gackiego – RAJEC PODUCHOWNY.

W pozostałych godzinach w dni powszednie oraz w soboty, niedziele i święta trasa linii 10 pozostanie bez zmian, to znaczy wszystkie kursy będą realizowane do przystanku Gołębiów / Fołtyn 01 (przed skrzyżowaniem z Kozienicką).

Przedłużenie trasy autobusu linii 10

Na trasie wydłużonej (wariantowej) dla linii 10 będą obowiązywały następujące przystanki:

– Gołębiów / Fołtyn 04 (obok pętli, w kierunku ulicy Holszańskiej),
– Kozienicka / Fołtyn 06 (w kierunku Rajca Poduchownego),
– Kozienicka / Lesiowska (NŻ) 07 i 08 (w obu kierunkach),
– Kozienicka / Północna 09 i 10 (w obu kierunkach),
– Rajec Poduchowny / Potkańskiego 01 i 02 (w obu kierunkach),
– Rajec Poduchowny / Bakalarza 01 i 02 (w obu kierunkach),
– Rajec Poduchowny / Pacyńska 02 (w kierunku Antoniówki),
– Rajec Poduchowny 02 (pętla na początku ulicy Gackiego).

Uwaga! Autobusy linii 10 wykonujące kursy wariantowe do pętli Rajec Poduchowny nie będą zatrzymywać się na przystanku Gołębiów / Fołtyn 01 (w zatoce przed skrzyżowaniem z ulicą Kozienicką). Będzie dla nich obowiązywał jedynie przystanek Kozienicka / Fołtyn 06 (przy osiedlu domów jednorodzinnych bezpośrednio za skrzyżowaniem). Kursami powrotnymi z Rajca Poduchownego autobusy będą natomiast stawać na przystanku Gołębiów / Fołtyn 04 (pas ruchu obok pętli przy ulicy Fołtyn – w stronę ulicy Holszańskiej). Wspomniany wcześniej przystanek Gołębiów / Fołtyn 01 (w zatoce przed skrzyżowaniem z ulicą Kozienicką) będzie obowiązywał dla podstawowych kursów linii 10, kończących oraz rozpoczynających się planowo na Gołębiowie, z późniejszym zawracaniem przez ulicę Tarnobrzeską.

Przedłużenie trasy linii 10 ma przede wszystkim na celu poprawę obsługi komunikacyjnej Rajca Szlacheckiego i Rajca Poduchownego – poprzez odciążenie autobusów linii 26 w najbardziej newralgicznych okresach, czyli podczas obydwu szczytów w dni powszednie. Zachęcamy pasażerów do korzystania z nowego połączenia. Linia 10 zapewni możliwość bezpośredniego dojazdu z tej części Radomia między innymi do Gołębiowa II, osiedla Nad Potokiem, części Śródmieścia, Dworca Głównego PKP, Plant, Miasta Kazimierzowskiego, Starego Miasta, Zamłynia oraz Wacyna.

Ze względu na wprowadzenie powyższych zmian zostanie jednocześnie skorygowany rozkład jazdy linii miejskiej 10. Jest on dostępny w dziale ROZKŁADY JAZDY, pod stałymi rozpiskami (kliknij tu, aby otworzyć w nowym oknie).

Uwaga! Jeśli po zmianie rozkładu jazdy na komputerze użytkownika jest nadal wyświetlany stary rozkład jazdy danej linii, oznacza to, że jest on pobierany z dysku komputera, a nie bezpośrednio z internetu. Należy wówczas odświeżyć stronę i zmienić ustawienia przeglądarki, żeby w przyszłości pobierała aktualny rozkład przy każdej wizycie na stronie.

Źródło: MZDIK