Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Radom: areszty dla uczestników bójki; jeden z mężczyzn został postrzelony w oko

Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych w związku z bójką w Radomiu, w trakcie której młody mężczyzna został postrzelony w oko. Trzeci z podejrzanych ma dozór policji – poinformowała w sobotę rzeczniczka radomskiej policji Justyna Jaśkiewicz.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyźni spotkali się na terenie Radomia i doszło między do awantury, w konsekwencji czego młody mieszkaniec Radomia został postrzelony w oko. Jeden ze sprawców miał też maczetę i miotacz gazu.

– Pokrzywdzony trafił do szpitala, a sprawcy uciekli

poinformowała w sobotę Jaśkiewicz.

Policjanci najpierw zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat.

– Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Młodszy z mężczyzn odpowie również za ciężki uszczerbek na zdrowiu

przekazała rzeczniczka policji.

Podobne zarzuty otrzymał 23-latek, którego zatrzymano później w związku z tym, że się ukrywał.

Na wniosek prokuratora wobec 19-latka i 23-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, natomiast wobec 20-latka – policyjny dozór.

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – do 20 lat więzienia. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ pad/