Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Radom będzie Stolicą Kultury Mazowsza 2024

W przyszłym roku Radom będzie Stolicą Kultury Mazowsza. Miasto zostało laureatem tak zatytułowanego konkursu, ogłoszonego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Oprócz zaszczytnego tytułu, Radom otrzyma 150 tysięcy złotych dofinansowania do zaplanowanych na przyszły rok wydarzeń kulturalnych.

– To dla nas bardzo dobra informacja. Dzięki pieniądzom od Marszałka kilka naszych cyklicznych wydarzeń kulturalnych będziemy mogli zorganizować na jeszcze wyższym poziomie niż w poprzednich latach. Ale bardzo ważny jest też wymiar promocyjny. Liczę na to, że przyznany nam tytuł przyciągnie uwagę mieszkańców innych części województwa czy kraju. Nieustannie zapraszamy do odwiedzania Radomia i korzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej, na którą każdego roku składają się m.in. festiwale, wystawy, koncerty, spektakle i wiele innych

mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z harmonogramem, który miasto zgłosiło do konkursu „Stolica Kultury Mazowsza”, największa kwota zostanie przeznaczona na organizację Ulicy Teatralnej, czyli cieszącego się dużą popularnością, przeglądu teatrów ulicznych.

Ponadto dofinansowane zostaną: Radomska Wiosna Literacka, Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad” oraz Radomskie Kaziki.