O tym się mówi Ogłoszenia Radom i okolice

Radom wyróżniony w programie Polska Stolica Recyklingu

Radom został wyróżniony w programie Polska Stolica Recyklingu. Miasto otrzymało medal oraz bon na sadzonki drzew. Wiosną, Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie z mieszkańcami zasadzi 694 nowych drzew.

W programie wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski. Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci m.in. poprzez odbiory zużytych urządzeń z mieszkań i firm oraz przy wykorzystaniu czerwonych pojemników, do których można wrzucać na małogabarytowy sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach programu, którego realizacja trwała ponad pół roku były też organizowane zbiórki w placówkach oświatowych oraz podczas pikników ekologicznych.

Radomianie oddali w sumie ponad 69 ton elektrycznych śmieci, za co miasto otrzymało unikatowy medal z frakcji pochodzących z recyklingu. Dodatkową nagrodą w programie są sadzonki drzew. W wybranych miejscach zostanie zasadzonych 694 drzew, które mają przypominać o potrzebie segregowania elektryczne śmieci.

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich.

– Główna idea programu opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do rywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję mieszkańcom Radomia determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i już teraz zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną – mówi Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Źródło: Fundacja Odzyskaj Środowisko / Wojewódzki Radom