O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Radomiak Futbol Plus zadebiutował w rozgrywkach PZU Futbol Plus

Radomiak Futbol Plus zadebiutował w rozgrywkach PZU Futbol Plus. Wspaniała atmosfera na Turbo Turnieju w Toruniu.

W miniony weekend drużyna piłki nożnej Radomiak Futbol Plus zadebiutowała w rozgrywkach PZU Futbol Plus. Wspaniała atmosfera i duch sportowej rywalizacji towarzyszyły Turbo Turniejowi, który odbył się w Toruniu. W turnieju wzięło udział osiem akademii dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami, w tym gospodarze Gryf Toruń, Dynamit Ełk, Jaguar Kids Gdańsk, Błękitni Inowrocław, Strefa Futbolu Olsztyn i Pełnosprytni Poznań.

Rozgrywki PZU Futbol Plus są wyjątkowe, ponieważ w nich nikt nie przegrywa. Wyniki meczów nie są najważniejsze – pozytywne emocje i duch sportowej rywalizacji są na pierwszym miejscu. Dla zawodników i zawodniczek najważniejsze jest to, że mogą spędzać czas z kolegami i koleżankami z innych miejscowości i akademii, grając w piłkę nożną i czerpiąc radość z tego, co robią.

Radomiak Futbol Plus, składający się z osób niepełnosprawnych, zagrał z wieloma drużynami, prezentując wysoki poziom umiejętności piłkarskich i pokazując, że sport może pomóc w integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Każdy z zawodników i zawodniczek wrócił do domu z medalem i upominkami, a drużyny otrzymały puchary, podkreślając, że w piłce nożnej, jak i w życiu, ważna jest pozytywna atmosfera i duch sportowej rywalizacji.

Radomski zespół wystąpił w składzie: Bińkowski Antoni, Wasiak Dawid, Michalski Piotr, Pudelski Ksawery (kapitan), Mazurkiewicz Szymon, Mazur Ernest, Bińkowski Bartłomiej, Guza Maja, Zbyszyński Jakub, Wilkowski Ksawery, Marczak Patryk, Banderski Kacper, Bińkowski Paweł, Pawłowski Łukasz, Pawłowski Kamil, Budryk Tymek, Grabowski Kajetan. Trenerzy: Pietrzyk Paweł, Skórnicki Mikołaj, Elertowicz Marzena, Mortka Zbigniew