Radom i okolice Sport

Radomiak wreszcie wygrywa!

Radomiak przystępował do tego meczu po 3 porażkach z rzędu. Zieloni jesieni uznać wyższość Rakowa Częstochowa, Cracovii Kraków oraz w ubiegłym tygodniu Lecha Poznań. W ostatnich 6 meczach Radomiak doznał, aż 5 porażek i tylko raz zwyciężył. W meczu ze Śląskiem nareszcie Zieloni za sprawą Mauridesa cieszyli się z 3 punktów!

Kolejny raz Radomiak przystępował do meczu ligowego osłabiony. Z powodu urazów ze Śląskiem Wrocław nie mogli zagrać Filipe Nascimento oraz Thabo Celów. Po pauzie za kartki wrócił Pedro Justiniano, natomiast na ławce rezerwowych po absencji spowodowanej kontuzją pojawił się Damian Jakubik!

Niestety pierwsza połowa totalnie rozczarowała. Na boisku niewiele się działo. Warte odnotowania są jedynie dwie sytuację. Groźny strzał Johna Yeboah, który o centymetry minął bramkę Gabriela Kobylaka oraz w doliczonym czasie gry fantastyczny strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Luisa Machado. Piłkę z trudem obronił bramkarz gości. Do przerwy więc utrzymywał się remis 0:0.

Po przerwie na boisku zameldował się Maurides, który zastąpił Daniela Łukasika. W 64′ minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gości Łukasz Bejger, który zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję jednego z piłkarzy Zielonych. Trzy minuty później piękny mierzony strzał z narożnika pola karnego oddał Luis Machado, ale piłka tylko odbiła się od słupka. W 71′ minucie znowu Luis Machado! Tym razem strzał Portugalczyka powędrował nad bramką. Chwilę później przy owacji trybun na boisku pojawił się Leandro zastępując Lisandro Semedo. W 82′ minucie Dariusz Pawłowski zastąpił Pedro Justiniano. Po dłuższej nieobecności w zespole na boisku pojawił się również Michał Feliks, którym zastąpił Luisa Machado. W 90′ minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną zobaczył piłkarz z Wrocławia – Konrad Poprawa. Chwilę później w zamieszaniu po rzucie różnych najlepiej odnalazł się Maurides i Radomiak prowadził 1:0! Po zdobytej bramce na boisku się zaogniło. Trzecią czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Śląska Diogo Verdasca, co fantastycznie wykorzystali Zieloni i po kontrze Maurides ustalił wynik meczu na 2:0! Chwilę później sędzia Łukasz Kuźma zakończył spotkanie!

Kolejny spotkanie Radomiak rozegra w środku tygodnia w ramach II Rundy Pucharu Polski z bydgoskim Zawiszy. Do ligowego grania Zieloni wrócą 24 października, gdzie w Gliwicach o godzinie 18 zagrają z Piastem.