O tym się mówi Radom i okolice Sport Uncategorized

Radomiak wygrał z Wartą Poznań

W 5. kolejce PKO Ekstraklasy, w upalne sobotnie popołudnie, piłkarze Radomiaka Radom podejmowali przed własną publicznością Poznańską Wartę. Gracze „Zielonych” mięli nadzieję na kolejną wygraną po triumfie w Szczecinie. Jak się finalnie okazała Radomiak wygrał z Wartą Poznań 3:2!

Był to drugi mecz Radomiaka po powrocie na Struga. Jak bawili się kibice podczas meczu z Cracovią możecie zobaczyć tutaj!

Spotkanie rozpoczeło sie bardzo dobrze dla ekipy trenera Galcy. Do piłki wybijanej przez jednego z obrońców Warty dopadł Christos Donis i silnym strzałem z dystansu Grek pokonał golkipera drużyny z Wielkopolski. W 20′ minucie za sprawą rzutu karnego wyrównał Kajetan Szmyt. Sędzia przez podyktowaniem jedenastyki musiał posiłkować się VAR-em, przez awarię którego na poczatku meczu nastąpiła dłuższa przerwa. Radomiak nie załamał się i już dwie minuty później prowadził 2:1! Z prawej strony urwał się Lisandro Semedo, a jego dośrodkowanie wykorzystał – pechowy ostatnio – Pedro Henrique. Do pierwszej części gry sędzia doliczył, aż 12 minut, ale wynik nie uległ już zmianie.

Druga część rozpoczęła się od mocnego uderzenia Warty. W 48′ minucie urwał się Mateuszowi Cichockiemu Vizinger i strzałem z ostrego kąta pokonał młodego Alberta Posiadałę. Niestety upał dawał o sobie bardzo mocno znać. W 63′ minucie na pobisku pojawili się Edi Semedo oraz Michał Kaput zastępując odpowiedni Machado i Donisa. Chwilę później Semedo, ale Lisandro faulowany był na skraju pola karnego. Sędzie pierwotnie puścił grę, ale po analizie VAR zmienił decyzję i drugi raz w tym meczu wskazał na 11 metr! Do piłki podszedł Pedro Henrique, ale jego strzał niestety okazał się niecelny. Radomiak nadal remisował z Wartą 2:2. W 82′ minucie to własnie napastnik rodem z Brazyli opuścił boisko, a w jego miejsce zameldował się Leonardo Rocha. Za chwilę na boisku pojawił się był piłkarz Warty Poznań – Frank Castaneda, który zmienił Rafała Wolskiego. Druga połowa została przez arbitra przedłużona o 7 minut. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem bramkę na wagę 3 punktów zdobył rzutem na taśmę Leonardo Rocha!

Kolejne spotkanie Radomiak rozegra 25 sierpnia. O godzinie 18.00 rozlegnie się pierwszy gwizdek spotkania w Mielcu pomiędzy miejscową Stalą, a Radomiakiem Radom.