Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Radomiak zakontraktował nowego trenera?

Radomiak zakontraktował nowego trenera? Jak poinformował portal weszlo.com, nowym szkoleniowcem Zielonych ma zostać Bruno Baltazar pochodzący z Portugalii.

W ostatnim czasie informowaliśmy o tym, że posada trenera Radomiaka, Macieja Kędziorka oraz dyrektora sportowego, Oktawiana Moraru jest zagrożona.

Po zwołanym spotkaniu okazało się, że szkoleniowiec Radomiaka otrzyma drugą szansę, natomiast dyrektor sportowy najprawdopodobniej opuści szeregi Zielonych.

Niestety, zatrzymanie trenera w zespole nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Radomiak przegrał ważne mecze, a dodatkowo klub będzie musiał zapłacić karę, za niewypełnienie limitu czasu młodzieżowców na boisku.

Dzień po przegranym meczu Radomiaka ze Śląskiem klub wydał komunikat, informujący o zwolnieniu szkoleniowca Radomiaka.

Teraz w mediach krążą informacje, że nowym trenerem Radomiaka ma zostać Portugalczyk, Bruno Baltazar. Co ciekawe, były szkoleniowiec APOEL-u odwiedził już nasze miasto podczas wcześniej wspomnianego spotkania zarządu. Jednakże po podjęciu decyzji o udzieleniu drugiej szansy Maciejowi Kędziorkowi, Portugalczyk powrócił do swojego kraju.

– Bruno Baltazar jest już w Radomiu, więc wygląda na to, że poszukiwania trenera dla Radomiaka dobiegają końca. Zobaczymy, jaki to będzie miało ostatecznie kształt, ale ponoć Portugalczyk był gotowy nawet na krótkoterminową umowę, która pewnie może przerodzić się w dłuższą

przekazał za pośrednictwem portalu X Marcin Borzęcki, komentator w Via Play Sport Polska.

– W praktyce na sześć dni. A więc jak rozumiem wygrywa opcja Oktawiana Moraru, który ma odchodzić po sezonie i Ekstraklasa wisi na wybranku kogoś, kogo w klubie zaraz ma nie być? Chyba, że przy okazji powstała obietnica pozostania tego układu. Dorzucając poboczne historie finansowe, np. zaległości w fakturach na sprzęcie, Radomiak balansuje na krawędzi.

napisał w odpowiedzi Tomasz Włodarczyk, redaktor naczelny portalu meczyki.pl.

46-letni szkoleniowiec, od maja przebywa na bezrobociu. Wcześniej, bez większych sukcesów, pełnił funkcję trenera Botewu Płowdiw oraz Rochester New York, klubu związanego z Jamie’em Vardym.

Jego najbardziej owocny okres trenerskiej kariery miał miejsce podczas pracy w APOEL-u, gdzie sięgnął po mistrzostwo Cypru. Później Baltazar znalazł zatrudnienie jako asystent trenera w Nottingham Forest.

Źródło: transfery.info / fot. Nottingham Forest