Radom i okolice Wiadomości

Radomiowi nie zabraknie węgla podczas okresu grzewczego

Prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował, że miejska spółka „RADPEC” ma zabezpieczone zapasy węgla, na cały okres sezonu grzewczego.

 

W środę prezydent Radomia Radosław Witkowski przekazał, że Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” ma zabezpieczone zapasy węgla, które wystarczą do końca sezonu grzewczego. Obecne zasoby spółki miejskiej są zagwarantowane do marca 2023 r. Prezydent dodał, że jeszcze w październiku „RADPEC” otrzyma jeszcze kolejną dostawę węgla, dzięki któremu przedsiębiorstwo będzie mogło zakończyć sezon grzewczy. Włodarz Radomia zapewnił, że firma jest przygotowana na taką dostawę ciepła jak w poprzednich latach.

 

zobacz więcej

Propozycja dystrybucji węgla. Jak odniósł się do niej prezydent Radomia?

 

Prezes „RADPEC-U” Tomasz Nita poinformował, że spółka ma podpisaną wieloletnią umowę z Polską Grupą Górnicza. Stwierdził również, że PGG w maju podwyższyła ceny o 120%. Ponadto 67% kosztów przedsiębiorstwa związane jest z zakupem węgla i uprawnień do emisji CO2.

-Niestety musieliśmy tę cenę wpisać do naszego budżetu i przełożyć na cenę, która została skierowana we wniosku do Urzędu Regulacji Energetyki; taka cena została zatwierdzona przez URE i wprowadzona od 1 września” – prezes „RADPEC-U” Tomasz Nita.

 

Źródło informacji: portalsamorzadowy.pl