Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Radomscy policjanci w tym roku ujawnili ponad 100 kg narkotyków [+FOTO]

Radomscy policjanci w tym roku ujawnili ponad 100 kg narkotyków o wartości nie mniejszej niż 6 000 000 zł.

Pod koniec sierpnia policjanci radomskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę, u którego w toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili i zabezpieczyli substancje psychotropowe w postaci amfetaminy i środki odurzające w postaci marihuany w łącznej ilości około 2500 gram oraz 199 tabletek ecstasy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek policji i prokuratory, sąd zastosował wobec zatrzymanego 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Kilka dni później wykonując czynności do innej sprawy, w toku przeszukania posesji oraz pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze ujawnili nielegalną plantację konopi innych niż włókniste w ilości ponad 50 sztuk. Zatrzymanemu mieszkańcowi Radomia przedstawiono zarzuty z art. 63 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz 24-letniemu mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.

W kolejnej sprawie, dwa dni później zatrzymali dwoje mieszkańców Pionek. 20-letni mężczyzna i 19-letnia kobieta, u których w toku przeszukania działki ujawnili i zabezpieczyli substancje psychotropowe w łącznej ilości blisko 1 kg. Teraz za nielegalne posiadanie środków odurzających zatrzymani odpowiedzą przed sądem.

Od początku roku łącznie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Radomiu Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli ponad 100 kg środków odurzających, co stanowi 100 000 porcji handlowych o wartości nie mniejszej niż 6 000 000 zł.