Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wyróżnione Zdjęcia

Radomska młodzież modliła się w intencji narodu [+FOTO]

Radomska młodzież modliła się w intencji narodu / fot. Adam Szabelak

Radomska młodzież modliła się w intencji narodu pod wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Duszpasterstwa Akademickiego odmówili wspólny różaniec. 

Przed rozpoczęciem modlitwy ks. Adrian Jakubiak z Duszpasterstwa Akademickiego podkreślił, że św. Jan Paweł odegrał bardzo ważą rolę dla historii naszego narodu, czego nie zmienią manipulacje niektórych mediów.

– Bardzo się cieszę, że dzisiaj widzę tu tylu młodych ludzi. W was jest nadzieja. Nie wstydzicie się Boga i przywiązania do własnej ojczyzny – mówił ks. Jakubiak.

Radomscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II

Głos zabrał także Karol Kowalski, prezes radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

– Spójrzmy jak raz zasiane zło pączkuje do dziś. Ponad 30 lat od upadku komunizmu, po ponad 30 latach demokracji, propaganda nadal wybrzmiewa i rezonuje w naszej przestrzeni publicznej – zauważył wszechpolak.

Zwrócił on także uwagę, że „oparty o ubeckie kłamstwa atak, to nie jedyny powód dla którego dziś tu jesteśmy”. Kowalski przypomniał o smutnych wydarzeniach z ostatnich tygodni, gdy nastolatkowie z Zamościa zamordowali swojego rówieśnika, dwóch nastolatków z Białej Podlaskiej pobiło swojego znajomego skacząc mu po głowie nagrywając całe zajście czy o głośnym przypadku dzieci z ósmej klasy podstawówki nagrywających relację na żywo na Instagrama, podczas której ubliżały swojej nauczycielce. Zaapelował o modlitwę za młodych ludzi, którzy są przyszłością narodu.

Wydarzenie objęte zostało patronatem medialnym przez twojradom.pl.