Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Policjantka zatrzymana w Komendzie w Radomiu. W tle pożar samochodu

Podnosili swoje umiejętności w reagowaniu na sytuacje kryzysowe. Podczas warsztatów ćwiczono przede wszystkim procedury współdziałania w ramach prowadzonej operacji policyjnej.

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji wkroczyli w ubiegłym tygodniu do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zatrzymano radomską policjantkę.

Jakiś czas temu informowaliśmy o płonącym aucie na ul. Energetyków w Radomiu.

Pożar BMW w Radomiu. Czy to celowe podpalenie?

Można się zastanawiać jaki związek może mieć to zdarzenie z ostatnim zatrzymaniem radomskiej policjantki, natomiast jak informuje portal WirtualnaPolska.pl, sprawy łączą się w całość.

W czwartek 16 marca 2023 roku na łamach portalu WirtualnaPolska.pl pojawił się artykuł informujący o wkroczeniu do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji w Radomiu i zatrzymaniu radomskiej policjantki.

– Policjantka usłyszała zarzut zgłoszenia niepopełnionego przestępstwa oraz składania fałszywych zeznań. Została przesłuchana jako podejrzana, zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji – przekazała portalowi WirtualnaPolska.pl, prokurator Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze portalu WirtualnaPolska.pl, sprawa dotyczy pożaru samochodu, do którego doszło 1 grudnia przy ul. Energetyków w Radomiu. Samochód ten miał należeć właśnie do policjantki.

Jak ustalono również, policjantka została zawieszona w czynnościach służbowych.

– Wszczęte zostało wobec niej postępowanie dyscyplinarne, a komendant wojewódzki policji z siedzibą w Radomiu przychylił się do wniosku komendanta miejskiego policji w Radomiu i podjął decyzję o wszczęciu postępowania administracyjnego w kierunku wydalenia funkcjonariuszki ze względu na ważny interes służby – informuje portal Wirtualna Polska, podinsp. Kucharska.

Czy jest to początek bardziej złożonej sprawy? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.