Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego ma dwa nowe ambulanse

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego ma dwa nowe ambulanse. Pojazdy zostały zakupione dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia, które przekazało dotację w wysokości 1,2 mln zł.

Nowe pojazdy, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców są wyposażone w wideolaryngoskop, urządzenie do bezpiecznego oczyszczania powietrza w karetce, urządzenie do przenoszenia pacjenta siedzącego z systemem trakcyjnym umożliwiającym zsuwanie pacjenta po schodach, na pokładzie znajdują się także nosze z systemem elektrycznego wspomagania podnoszenia, opuszczania oraz załadunku noszy. Nowe karetki zastąpią wyeksploatowane już ambulanse.

– Bardzo się cieszę, że był możliwy taki zakup. Jest rzeczą naturalną, że sprzęt trzeba unowocześniać. Mamy w swoich programach wsparcie dla ratownictwa medycznego. Są na ten cel zaplanowane także środki zewnętrzne, m.in. z KPO. Dziękuję za wsparcie zarówno radomskiemu pogotowiu jak i władzom. To bardzo ważne, abyśmy współpracowali w tworzeniu lepszego systemu ochrony zdrowia

mówił uczestniczący w uroczystości przekazania nowych karetek, wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.

Wiceprezydent Radomia Marta Michalska-Wilk przypomniała, że miasto również systematycznie przeznacza pieniądze na zakupy karetek oraz ich wyposażenia dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

– Ostatnio kupiliśmy m.in. wyposażenie ambulansów w postaci nowoczesnego defibrylatora, respiratora czy krzesełka kardiologicznego, a obecnie jesteśmy w trakcie kolejnych zakupów. A ponieważ spotykamy się w przededniu Dnia Ratownika Medycznego chcę podziękować wszystkim, którzy niosą pomoc potrzebującym i życzyć satysfakcji z wykonywanej pracy. Zapewniam, że w dalszym ciągu będziemy wspierać Radomską Stację pogotowia Ratunkowego

powiedziała wiceprezydent Marta Michalska-Wilk.

Przypomnijmy, że w ciągu kilku ostatnich lat Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego udało się zastąpić nowymi ambulansami ponad 20 wysłużonych pojazdów. Te zakupy są finansowane zarówno z budżetu miasta, jak i przy wsparciu ze strony rządu, Samorządu Województwa Mazowieckiego czy funduszy unijnych.

Źródło: UM Radom