Historia O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Radomski Czerwiec Wolności zdobył Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego

Zaczęło się w Radomiu – Radomski Czerwiec Wolności zdobył Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2023.

Celem organizowanego co roku konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych służących rozwojowi konkurencyjnych produktów Mazowsza. Produkty zgłaszane są w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, impreza turystyczna, obiekt, szlak oraz miejsce.

Wręczenie Certyfikatów odbyło się 28 września. Tę prestiżową nagrodę odebrał wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

– To dla nas bardzo cenne wyróżnienie. To wyraz docenienia tego, co robimy z pamięcią o Radomskim Czerwcu i tego, w jak atrakcyjny sposób potrafimy świętować. Możemy być dumni z tego, że polska i europejska droga do wolności zaczęła się w Radomiu, a jednocześnie zapraszać do udziału w obchodach kolejnych rocznic nie tylko radomian, ale także mieszkańców innych części województwa mazowieckiego. Ten certyfikat to na pewno znak jakości i mam nadzieję, że zachęci wiele osób, by w przyszłym roku, na kolejne obchody, do nas przyjechać

mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Wśród najlepszych produktów turystycznych województwa mazowieckiego w 2023 r. decyzja jury znalazły się: Zaczęło się w Radomiu – Radomski Czerwiec Wolności, Muzeum Fabryki Norblina, Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art. Deco, Muzeum Łazienki Królewskie, Szlak Wkry oraz Kompleks dworkowo-parkowy z Muzeum Pozytywizmu.

Źródło: UM Radom