Radom i okolice Sport Wyróżnione

Radomski pięściarz medalistą młodzieżowych mistrzostw Europy

Radomski pięściarz medalistą młodzieżowych mistrzostw Europy. Cezary Znamiec wystąpił w kategorii wagowej do 71 kilogramów. 

W dniach od 12 do 19 listopada 2023 roku w Budvie (Czarnogóra) odbywały się młodzieżowe mistrzostwa Europy U-22 w boksie. Na sportowym wydarzeniu świetnie zaprezentował się radomski pięściarz, Cezary Znamiec z RKB Boxing Radom.

Piątkowy ćwierćfinał, okazał się najbardziej zaciętym starciem, Polak zwyciężył z Francuzem Benny’m Nizardem 3:2. Po pierwszej rundzie radomski reprezentant prowadził 4:1, ale w drugiej rundzie przegrał w identycznym stosunku, co doprowadziło do remisu.

Jednak w decydującym starciu ćwierćfinałowym podopieczny trenera kadry narodowej Wojciecha Bartnika odniósł triumf z wynikiem 3:2, co wywołało ogromną radość w Polskim zespole.

Wcześniej Cezary Znamiec zwyciężył przez RSC w drugiej rundzie z Czarnogórcem Djordje Smoloviciem oraz pokonał Azera Rashida Hasanova 5:0.

Niestety, w półfinale musiał uznać wyższość Hiszpana Franka Martineza. Zdobycie brązowego medalu MME stanowi największy sukces w jego dotychczasowej karierze sportowej. Gratulujemy!

Źródło: Adam Jablonski / RKB Boxing Radom