Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Radosław Witkowski: Nie będziemy dopłacać do lotów

Radosław Witkowski zapytany przez portal rynek-lotniczy.pl o dofinansowywanie połączeń lotniczych z regionalnego lotniska zaprzeczył jakoby taka sytuacja mogłaby mieć miejsce. Powodem jest brak funduszy.

W trakcie przedświątecznej sesji Rady Miejskiej w Radomiu, na której głosowano nad uchwałą budżetową, Dariusz Wójcik, radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o dofinansowanie promocji lotów z Radomia kwotą trzech mln złotych.

Złożony pomysł spotkał się z odrzuceniem. Prezydent miasta Radosław Witkowski stwierdził jednak, że wniosek jest zasadny a miasto dokona takiego działania.

– Lotnisko musi być obecne w naszych działaniach. Za kilka tygodni spotkamy się z nowymi, tak zakładam, władzami Portów Lotniczych i będziemy rozmawiać, jak wykorzystać potencjał promocyjny lotniska w Radomiu. Będziemy szukać dobrej współpracy z PPL, bo obecne władze Przedsiębiorstwa wyraźnie nie życzyły sobie takiej współpracy z miastem. Ale wniosek jest jak najbardziej zasadny, będziemy chcieli przeznaczyć czy to 3 mln zł, czy więcej na ten cel i to jeszcze w tej kadencji samorządu

mówił wówczas Radosław Witkowski.

Jak się teraz okazuje, prezydent miasta zmienił zdanie.

W środę, 17 stycznia 2024 roku na portalu rynek-lotniczy.pl pojawił się wywiad z włodarzem naszego miasta. Został on zapytany o kwestię dofinansowywania lotów z lotniska Warszawa-Radom, jednak w odpowiedzi na pytanie zaprzeczył on jakoby takie działanie mogłoby mieć miejsce w najbliższym czasie. Powodem są fundusze.

– W obecnej sytuacji finansowej miasta, która jest pokłosiem ośmiu lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, nie ma w budżecie Radomia żadnych pieniędzy, które moglibyśmy przeznaczyć na promocję lotów z radomskiego lotniska. Jeśli tylko pojawią się finansowe możliwości, na pewno poważnie rozważymy taką propozycję.

mówił w rozmowie z portalem rynek-lotniczy.pl Radosław Witkowski, prezydent miasta.

Prezydent przekazał jednak, że władze są gotowe by wesprzeć działania promocyjne, budujące zaufanie do radomskiego projektu i sprawiające, że coraz więcej pasażerów będzie chciało latać z Radomia.