Radom i okolice

Radosław Witkowski: „zapłacimy krocie za energię elektryczną”

Miasto czeka na nowe oferty przetargowe, ale już teraz prezydent zapowiedział, że „musimy się liczyć z potężnym wzrostem opłat za energię elektryczną”.

 

Z powodu unieważnienia poprzedniego przetargu na zakup energii elektrycznej, ogłoszony został nowy. Zamówienie dotyczy dostaw energii przez okres roku do 110 podmiotów, wśród których znajdują się m.in.: Radpec, Wodociągi Miejskie, Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”, przedszkole „Radomirek”, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny, gmina Wolanów. Zapotrzebowanie wynosi 37 mln kWh.

Oferty mogą wpływać do 22 listopada. Celem procedury przetargowej jest wsparcie mieszkańców poprzez ograniczenie wysokich kosztów za energię elektryczną. Dotychczasowa propozycja Enei została odrzucona, ponieważ jej przyjęcie w znaczący sposób ograniczyłoby możliwości rozwojowe Radomia w roku 2023.

Jednak mimo to prezydent Radosław Witkowski zapowiedział, że „musimy się liczyć z potężnym wzrostem opłat za energię elektryczną”. Najwięcej zapłacą jednostki samorządu terytorialnego i jednostki wrażliwe (placówki kulturalne i ośrodki sportowe).

 

Źródło informacji: LXXXIII. sesja Rady Miejskiej w Radomiu; Radosław Witkowski/Facebook