Radom i okolice Społeczeństwo

Remont odcinka ulicy Folwarcznej i objazd dla linii 15

nowe autobusy wyjechały na ulice Radomia

Z uwagi na planowane prace drogowe oraz tymczasowe zamknięcie odcinków ulicy Folwarcznej, od dnia 25 czerwca 2024 roku (wtorek) od godziny 8:00 do odwołania autobusy linii 15 będą kierowane na objazd przez Kaptur.

Zaplanowane prace drogowe związane z wymianą nawierzchni jezdni oraz regulacją studzienek kanalizacyjnych będą realizowane na dwóch fragmentach ulicy Folwarcznej: od ulicy Polnej do ulicy Mokrej oraz od łuku za Radosława do ulicy Letniskowej (z możliwością wyjazdu autobusów z pętli w kierunku ulicy Czarnieckiego).

– W warunkach okresowych na obu remontowanych odcinkach ulicy zostanie dopuszczony dojazd do posesji. W przypadku ewentualnych całkowitych zamknięć poszczególnych fragmentów ulicy Folwarcznej, oznakowany objazd przez jej środkowy fragment będzie możliwy ulicami Polną i Iglastą, bądź Myśliwską i Iglastą. Sugerowany dojazd od strony ulicy Wernera prowadzić będzie przez ulice Kraszewskiego i Mokrą

przekazało MZDiK.

Autobusy miejskie linii 15 kursują tymczasowym objazdem do odwołania:

  • w kierunku pętli Kaptur: ulicami Chłodną, Wernera, Czarnieckiego i Folwarczną;
  • w kierunku pętli Janiszpol lub Makowiec: ulicami Folwarczną, Czarnieckiego, Folwarczną (z zawracaniem na pętli Koniówka), Czarnieckiego, Wernera i Polną.

Zawieszone zostaną następujące przystanki:

  • Chłodna / Folwarczna 04 (w kierunku Folwarcznej),
  • Folwarczna / Chłodna 01 (w kierunku Polnej),
  • Folwarczna / Mokra (NŻ) 02 (w kierunku Czarnieckiego),
  • Folwarczna / Iglasta 03 i 04 (w obu kierunkach).

Na objeździe dla linii 15 obowiązywać będzie jedynie przystanek:

  • Wernera / Chłodna 06 (w kierunku Czarnieckiego).

MZDiK podkreśla, że ze względu na krótki okres obowiązywania zmian, informacje te nie zostaną uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Przewidywane czasy odjazdów na wyświetlaczach przystankowych mogą się różnić od rzeczywistych.

Źródło: MZDiK