W Radomiu odbyły kolejne protesty rolników. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Jak informowaliśmy, dziś o godzinie 10.00 w Radomiu rozpoczął się kolejny protest rolników.
Ciągniki zablokowały cztery ronda równocześnie:
- Jana Łaskiego (przy ul. NSZZ Solidarność/Kielecka/Maratońska),
- Narodowych Sił Zbrojnych (przy ul. Warszawska/Czarnieckiego/Żółkiewskiego),
- Ks. Jerzego Popiełuszki (przy ul. Żółkiewskiego/Kozienicka/Wojska Polskiego/Zwolińskiego),
- Matki Bożej Fatimskiej (przy ul. Grzecznarowskiego/Słowackiego/Al. Wojska Polskiego).
Blokada trwała godzinę, a następnie rolnicy przekierowali się na al. Solidarności w pobliże punktu kontrolnego ITD. Ponadto, o godzinie 13.00 rolnicy przejechali następującymi ulicami: NSZZ Solidarność – Maratońska – 1905 Roku – Grzecznarowskiego – Al. Wojska Polskiego – Żółkiewskiego – Czarnieckiego – Kielecka – NSZZ Solidarność.
Przejazd kolumny ciągników zarejestrowaliśmy w naszej relacji na żywo na Facebooku.
Poprzedni strajk odbył się miesiąc temu.
Przypomnijmy, że strajki mają związek z niedawną decyzją Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 roku, a także ze sprzeciwem wobec prowadzonej przez Unię Europejską polityce Zielonego Ładu.
Zielony Ład, to plan Unii Europejskiej, którego celem jest osiągnięcie w 2050 r. zerowego poziomu emisji gazów cieplarnianych netto, oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów, oraz wyrównywanie różnic ekonomicznych pomiędzy regionami.
Co konkretnie powoduje wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu?
– Ograniczenie unijnej produkcji rolno-spożywczej przy jednoczesnym otwarciu granic na żywność z Ukrainy powoduje ogromne niebezpieczeństwo uzależnienia dostaw strategicznych produktów od rynków zewnętrznych. Nie mówiąc o kolejnym ciosie w naszych, europejskich rolników, którzy są wypychani z rynku europejskiego w sposób nieuczciwy. To nie jest uczciwa, rynkowa konkurencja tylko uprzywilejowanie jednego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej, kosztem państw członkowskich UE
tłumaczyła za pośrednictwem platformy X (dawniej Twitter), Ewa Zajączkowska-Hernik.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.