O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy

Rozpoczęły się zapisy na 45. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pątnicy wyruszą w pierwszą niedzielę sierpnia, na miejsce dotrą po ośmiu dniach pielgrzymowania. Będzie im towarzyszyło hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

45. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej będzie się składała z ok. 50 grup, rozłożonych na pięć kolumn: dwie radomskie, opoczyńska, starachowicka i skarżyska. Najliczniejsze są kolumny radomskie.

Pielgrzymi wyruszą w drogę 6 sierpnia, po Mszy św. która będzie odprawiona o godz. 9.30 na placu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Na Jasną Górę dotrą w niedzielę 13 sierpnia. W tym roku radomski ordynariusz bp Marek Solarczyk dołączy do pątników dopiero piątego dnia i wejdzie z nimi na Jasną Górę.

Powitanie na wałach jasnogórskich planowane jest około godziny 15.00. Następnie pielgrzymi pomodlą się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, a wieczorem będą uczestniczyć we Mszy św.

Przygotowania organizacyjne pieszej pielgrzymki jasnogórskiej trwają od dawna. Zostały już przeprowadzone szkolenia porządkowych i osób, które będą kierowały ruchem na trasie, oraz wybrano miejsca na noclegi dla poszczególnych grup.

Jest już także możliwe pobranie bezpłatnej aplikacji, która powstała we współpracy naszej diecezji z informatykami z Krakowa i medialnym działem diecezji radomskiej. W aplikacji znajdują się wszystkie ważne dla pielgrzymów informacje: o kolumnach, poszczególnych grupach, o trasach i noclegach. Można tam również znaleźć: śpiewnik pielgrzymkowy, konferencje i czytania liturgiczne na dany dzień pielgrzymowania i rozważania różańcowe.

Aby ściągnąć aplikację należy wpisać z dużych liter skrót PPDR.

Zapisy prowadzone są do 6 sierpnia w parafiach. Wpisowe waha się w granicach 100 – 150 zł.  Koszt wpisowego pokrywa ubezpieczenie uczestników pielgrzymki, transport bagaży, odbiór śmieci oraz opłatę dla firm, które zapewniają przenośne toalety. Niektóre grupy dodatkowo zamawiają catering, bądź pamiątkowe koszulki dla pątników.

Do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu do tronu Królowej Polski zaprasza ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

 

 

Źródła: echodnia.eu  /  pielgrzymkaradomska.pl

Foto: radom.gosc.pl