O tym się mówi Radom i okolice Wiadomości

Rycerze Kolumba prowadzą akcję pomocową dla Ukrainy

Rycerze Kolumba prowadzą w ramach Jałmużny Wielkopostnej akcję „Paczka dla potrzebujących w Ukrainie”. Zbiórka paczek rozpoczęła się w środę popielcową i potrwa do pierwszych dni marca.  

Akcję koordynuje Andrzej Anasiak, Najwyższy Kustosz Rycerzy Kolumba. Jak poinformował w rozmowie z Gość Niedzielny Radom, najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze – mąka, cukier, kasza, ryż, makaron, olej, konserwy i żywność energetyczna a także materiały opatrunkowe i sanitarne, bielizna osobista i skarpety.

Zbiórka jest prowadzona w Domu McGivneya, znajdującym się przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Na miejscu rozdawane są gotowe kartony, w których znajduje się lista rekomendowanych produktów. Zebrane paczki zostaną spakowane na palety i wysłane na Ukrainę. Tamtejsi Rycerze Kolumba dostarczą je do najbardziej potrzebujących pomocy. Są to szczególnie rodziny, które znajdują się w rejonie prowadzonych walk, które z powodu braku pracy, zostały bez środków do życia.

Andrzej Anasiak poinformował także o planowanych akcjach pomocowych dla Ukrainy, które będą realizowane przez najbliższe lata. Działania takie jak: wsparcie sierot, wdów i weteranów, będą prowadzone pod okiem specjalistów, w tym psychologów.

Zaznaczył, że dzięki wsparciu Rycerzy Kolumba ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, oraz członków wspólnoty z Polski i Ukrainy, którzy pomagają logistycznie na miejscu, od początku wojny przekazano ponad 200 tys. paczek żywnościowych. Rozdano ponad 8 tys. kurtek, a w okolicach Lwowa powstała wioska dla uchodźców wojennych.  

Źródło: radom.gosc.pl

Foto: Rycerze Kolumba Rada Radom 14004