Inwestycje Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Są pieniądze na kolejny etap inwestycji na Koniówce

Wczoraj, 22 marca 2023 minister sportu Kamil Bortniczuk, w obecności posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana, oficjalnie przekazał prezesowi Radomiaka Sławomirowi Stempniewskiemu symboliczny czek na ponad 7 mln zł, które zostaną przeznaczone na drugi etap budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego „Radomiak” na Koniówce.

O tym, że Fundacja Radomiaka, która wspólnie z Radomiakiem S.A. realizuje Centrum Sportowo-Szkoleniowe, może dostać dofinansowanie do budowy bazy treningowej dla Akademii, minister sportu Kamil Bortniczuk mówił już podczas swojej poprzedniej oficjalnej wizyty, która miała miejsce na początku września br. Fundacja Radomiaka jeszcze w minionym roku złożyła wniosek o dotację na kolejny etap budowy, czyli boisko ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem i przykryte balonem. Projekt został pozytywnie oceniony.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał 3 mln zł na Centrum Sportowo-Szkoleniowe Radomiaka

W środę szef resortu sportu w obecności posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana, wręczył prezesowi Radomiaka Sławomirowi Stempniewskiemu symboliczny czek na kwotę 7 127 700 zł. Te pieniądze pozwolą zrealizować drugi etap budowy bazy treningowej dla Akademii Radomiaka, z której korzystać będzie również pierwszy zespół. Inwestycja ma być wykonana jeszcze w tym roku.

W pierwszym etapie budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego powstał budynek z czterema szatniami, pełnym węzłem sanitarnym, pokojami dla trenerów, fizjoterapeutów i magazynem na sprzęt. Dofinansowanie na tę część inwestycji, w wysokości około 3 mln zł, Fundacja Radomiaka dostała z puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Minister Kamil Bortniczuk i europoseł Adam Bielan mieli też okazję zwiedzić budowę stadionu przy ul. Struga 63. Inwestycja powoli dobiega końca. Wykonawca na realizację wszystkich prac ma czas do 31 maja br.