Radom i okolice

Premier Mateusz Morawiecki przekazał 3 mln zł na Centrum Sportowo-Szkoleniowe Radomiaka

W piątek 18 listopada Fundacja Radomiaka Radom podpisała umowę z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Strona rządowa  dofinansuje budowę Centrum Sportowo-Szkoleniowego Radomiaka na Koniówce. Premier Morawiecki przekaże na ten cel 3 mln złotych.

Budowa Centrum Sportowo-Szkoleniowego Radomiaka na Koniówce jest wspólną inwestycją Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Radom, Klubu Radomiak S.A. i Fundacji Radomiaka Radom. Pierwsze pieniądze na inwestycję przekazał we wrześniu bieżącego roku Ministerstwo Sportu i Turystyki, w wysokości 7 mln złotych. Z kolei wczoraj kolejne pieniądze postanowiła przekazać Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Wczoraj prezes Radomiaka Sławomir Stempniewski spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim oraz europosłem Adamem Bielanem.

Serdecznie dziękujemy Panu Premierowi za wsparcie, te pieniądze pozwolą nam realizować inwestycję zgodnie z harmonogramem. Nasza radość jest tym większa, że Premier zapewnił nas o kolejnym dofinansowaniu, które mamy dostać z puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów już na początku przyszłego roku, a chodzi o niebagatelną kwotę 10 mln zł. Słowa podziękowania kieruję też pod adresem europosła Adama Bielana, który od samego początku bardzo mocno wspiera nas przy tej inwestycji. Lada dzień zatem na Koniówce prace ruszą z kopyta i za kilka miesięcy będziemy mogli cieszyć się z powstałych pierwszych boisk – Sławomir Stempniewski prezes RKS Radomiak Radom

źródło: radomiak.pl