Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Samorząd województwa dofinansuje budowę domów dziecka w Lipsku

2 mln zł przeznaczył na budowę domów dziecka w Lipsku (Mazowieckie) samorząd województwa mazowieckiego. W piątek została podpisana umowa w tej sprawie. Inwestycja ma być zrealizowana do 2024 r.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. „W tym roku samorząd województwa realizuje aż 20 autorskich programów wsparcia, w ramach których samorządy lokalne z woj. mazowieckiego mogą otrzymać dofinansowanie na realizację ważnych zadań inwestycji” – powiedział wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski. Jednym z takich przedsięwzieć jest budowa placówek opiekuńczo-wychowawczych – budynków domu dziecka oraz budynku administracyjnego w Lipsku.

Każdy z nich będzie przystosowany do pobytu 14 podopiecznych. „Inwestycja jest konieczna, by zapobiec likwidacji placówki i rozdzieleniu dzieci” – podkreślił Rajkowski. Nowe siedziby powstaną w Lipsku, w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala powiatowego, Zespołu Opieki Zdrowotnej i przychodni specjalistycznych, co zapewni wychowankom także łatwy dostęp do usług medycznych.

Całkowity koszt budowy domów to prawie 6,7 mln zł. Inwestycja ma być zakończona w 2024 r.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mark/