Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Samotny koń biegał po ulicach Radomia. Zatrzymał go policjant jadący na służbę

Samotny i wystraszony koń biegał po ulicach Radomia. Zatrzymał go policjant radomskiej drogówki jadący na służbę.

W środę, 28 czerwca 2023 roku, około godziny 5.30 na ulicy Kozienickiej w Radomiu środkiem ulicy biegał wystraszony koń. Zwierzę nic sobie nie robiło z faktu, że porusza się środkiem ulicy, obok przejeżdżających samochodów. Na szczęście tą właśnie drogą jechał na służbę policjant radomskiej drogówki post. Łukasz Cukrowicz, który na widok przerażonej zwierzyny zatrzymał swój pojazd i pieszo dogonił konia.

Podpalili pocisk z II Wojny Światowej w garnku. Zostali zatrzymani [+VIDEO]

Następnie telefonicznie poinformował dyżurnego radomskiej jednostki o zaistniałej sytuacji i o braku jakiejkolwiek opieki nad zwierzęciem. Na miejsce udały się dwa patrole prewencji z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego oraz Komisariatu II Policji w Radomiu, którzy pomógli zabezpieczyć konia do czasu ustalenia jego właściciela. Po kilkunastu minutach na miejsce przybył zmartwiony właściciel i oświadczył, że koń w nocy przestraszył się czegoś, oddalił się od stada 10 koni i rozpoczął swoją podróż od miejscowości Gzowice do Radomia.

Jak się okazało 8-letniemu kucykowi o imieniu Juta po wstępnych oględzinach nic się nie stało, „najadł się” tylko strachu i przebył ponad 15 kilometrów, aby zakończyć swoją wycieczkę na spotkaniu z policjantami radomskiej komendy.

Zmęczone, ale całe i zdrowe zwierzę przekazano właścicielowi, którego pouczono o prawidłowym zabezpieczeniu swojego podopiecznego przed kolejną ucieczką.

Źródło: KMP Radom